İso 9001 Belgesi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesi

Tüketicilerin taleplerini en yüksek kalitede karşılamak ve uluslararası standartlara uygun üretimler gerçekleştirmek için kalite belgeleri günümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Son yıllarda daha sık duyduğumuz Iso 9001 Belgesi, müşteri odaklı çalışmalar yapılmasında yol gösterici rol üstlenmektedir.

İso 9001 Belgesi Nedir?

Iso 9001 Belgesi, ürün ya da hizmetlerin uluslararası kalite standartlarına uygun olduğunu göstermektedir. Müşteri memnuniyetinin artması için önemli yere sahip olan İso 9001 Belgesi bunun için kalite yönetiminin kurulup geliştirilmesine rehberlik etmektedir.

İso 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

Iso 9001 Belgesi almak isteyenlerin öncelikle bir danışman firma bulmaları gerekmektedir. Danışmanlık firmaları size bu konuda gerekli desteği sağlamakta ve aksilikler yaşanmasının önüne geçmektedir. Eğitim ve danışmanlık hizmeti sunan bu firmalar, belge alımı için sizi en doğru yere yönlendirecektir.

İso 9001 Belgesi Faydaları Nelerdir?

Firmaların daha prestijli bir yere sahip olmalarını sağlayan Iso 9001 Belgesi, kaliteli hizmet bilincinin elde edilmesini sağlar. Kurumsallaşma sürecinde atılan en önemli adımlardan biri olan İso 9001 Belgesi pazarlama faaliyetlerinde de sektörde bir adım öne geçme olanağı tanıyor.

Fire ve hata oranlarında önemli azalmaların yaşanmasını sağlayan İso 9001 belgesi müşteri memnuniyetinde devam bir artış yaşanmasına olanak tanımaktadır. Uluslararası alanda geçerliliği bulunan bir kalite belgesine sahip olma fırsatı sunan belge, tedarikçi seçiminde de kolaylık kazandırmaktadır.

Iso 9001 Belgesini Kimler Almalıdır?

Etkin kalite yönetimi şartlarını sağlayan işletmeler Iso 9001 Belgesi almaya hak kazanabilir. Özellikle büyümek isteyen küçük işletmeler için İso 9001 Belgesi daha hızlı yol almanız için etkili çözümü sunmaktadır.

İso 9001 Belgesi Şartları Nelerdir?

Iso 9001 Belgesi almak için gerekli şartların sağlanıp sağlanmadığı ile ilgili tespiti belgelendirme kuruluşu yapmaktadır. Yapılan denetleme sonucu tüm koşullar yerine getirildiği takdirde belge hazırlanarak kuruluşa teslim edilir.